Bezpłatna konferencja ,, TRANSFORMACJA PIELĘGNIARSTWA’’LISTA ZAMKNIĘTA-BRAK MIEJSC

LISTA ZAMKNIĘTA-BRAK MIEJSC

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku serdecznie zaprasza naszych Członków

na konferencję (bezpłatną) z okazji Dnia Kobiet

Termin: 8 marca 2018r.

Miejsce:  Urząd Marszałkowski w Gdańsku, Sala Okrągła im. Bądkowskiego

Ul. Okopowa 21/27, Gdańsk

Temat: ,, TRANSFORMACJA PIELĘGNIARSTWA’’

Plan konferencji:

8.30 - 8.45      Rejestracja uczestników.

8.45 - 9.00      Otwarcie konferencji  przez Przewodniczącą ORPiP  Annę Czarnecką

9.00 - 9.30   „Wpływ środowiska pracy na zdrowie i funkcjonowanie pielęgniarek” - dr hab. Aleksandra Gaworska-Krzemińska prof. nadzw. - Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Pielęgniarstwa , Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu GUMed.

9.30 - 10.00   „Pielęgniarstwo – specjalistyczna dziedzina jedyna w swoim rodzaju !” -                                                   mgr  Anna Czarnecka – Przewodnicząca ORPiP w Gdańsku.

10.00 - 10.30  „Rozwój praktyki pielęgniarskiej w oparciu o zachodzące zmiany w medycynie – mgr Marzena Olszewska- Fryc - V-ce Przewodnicząca ORPiP w Gdańsku, Dyr ds. Pielęgniarstwa Szpitala im. M. Kopernika Podmiot Leczniczy „Copernicus” w Gdańsku.

10.30 - 11.00 „Prawne aspekty odpowiedzialności zawodowej w Pielęgniarstwie na przestrzeni lat (Pielęgniarka, Pielęgniarz, Położna, Położny – specjalistyczne zawody medyczne)” - Sędzia Rafał Terlecki  – Prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku.

11.00 – 11.30  Poczęstunek i dyskusje...

11.30 - 12.00  „Rozwój i rola pielęgniarstwa epidemiologicznego - jego niezwykle istotne efekty” -  mgr Małgorzata Sobania - Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Pielęgniarstwa Epidemiologiczego.

12:00 – 12:30 „Współpraca w zespole medycznym interdyscyplinarnym drogą do skutecznego zabezpieczenia epidemiologicznego” - dr Paweł Grzesiowski - Prezes Fundacji Instytut Profilaktyki  Zakażeń w Warszawie.

12:30 – 13:00 „Zakażenia szpitalne - profilaktyka i walka w oparciu o zespoły pielęgniarek epidemiologicznych” - dr Krystyna Paszko - Dyr ds. Pielęgniarstwa Szpitala św. Wojciecha Podmiot Leczniczy „Copernicus” w Gdańsku.

13.00 - 13.30   „Nowoczesne leczenie ran skutecznym sposobem na walkę z zakażeniami” – mgr Anna Ciemińska (Pielęgniarka PRAKTYK i WYKŁADOWCA)

13.30 – 14:00 Dyskusja i zakończenie.

UWAGA, LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA DO 150 – LICZY SIĘ KOLEJNOŚC ZŁOSZEŃ