XXVII ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

XXVII ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

 

W sobotę 9 lutego Przewodnicząca Anna Czarnecka uczestniczyła we wzniosłej uroczystości Figury Matki Bożej z Lourdes (Patronki Światowego Dnia Chorych) w ZOL i Hospicjum w Tczewie. Dziękuję Koleżankom Pielęgniarkom oraz Kapelanowi za zaproszenie i niezwykłe chwile w modlitwie  i zadumie… Wszechobecna tam niesamowicie miła atmosfera jest aurą wytwarzaną przez wspaniały Zespół Interdyscyplinarny ogromnie zaangażowany w  niesienie codziennej pomocy swoim Podopiecznym. Wspaniałą iskierkę radości i serdeczności oraz pomocy w ZOL i Hospicjum w Tczewie wnosi młodzież  z WOLONTARIATU. Brawo!

Kapelan otwierając uroczyste modlitwy powiedział: nie mogliśmy pojechać do Lourdes więc Matka Boża z Lourdes przyjechała do nas. Nastepnie przybliżył wszystkim zebranym genezę Światowego Dnia Chorych ustanowionego przez Papieża Jana Pawła II w dniu wspominania w Kościele pierwszego objawienia Maryi w Lourdes. Modliliśmy się za zdrowie i siły dla nas wszystkich!

Figura Matki Bożej z Lourdes w poniedziałek 11 lutego będzie w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie gdzie o godz. 10 odbędzie się Msza Święta połączona z Namaszczeniem Chorych. Serdecznie zachęcam do wspólnej modlitwy bowiem  zdrowie, jedność i wyciszenie wewnętrzne są bezcenne!

Do zobaczenia!

ŻYCZENIA

Wszystkim Chorym życzę wielkiej nadziei oraz powrotu do zdrowia , a Pracownikom Służby Zdrowia – zdrowia i sił do realizacji swoich profesji, misji i pasji w dobrych warunkach pracy, płacy i współpracy.

Anna Czarnecka

Przewodnicząca ORPiP w Gdańsku

Partnerzy
Ubezpieczenie OC
System Monitorowania Kształcenia (SMK)
Konferencje
Konferencje z kraju i świata
Oferty Pracy
Oferty Pracy
Prawnik odpowiada
Ośrodek Edukacyjno-Informacyjny
Biuletyn
Monitorowanie agresji
Pobierz Biuletyn Informacyjny
biuletyn