INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO I IMMATRYKULACJA W GDAŃSKIM UNIWERSYTECIE MEDYCZNYM

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO I IMMATRYKULACJA

W GDAŃSKIM UNIWERSYTECIE MEDYCZNYM

W dniu 8 października 2018r. Przewodnicząca ORPiP w Gdańsku Anna Czarnecka uczestniczyła w uroczystym wydarzeniu jakim była już 73 inauguracja roku akademickiego GUMed. Uroczystość poprzedzona była mszą świętą odprawioną 7 października o godz. 19 w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Gdańsku-Wrzeszczu. Program inauguracji był bardzo wzniosły i bogaty:

·         Hymn państwowy

·         Przemówienie inauguracyjne rektora prof. Marcina Gruchały

·         Wręczenie odznaczeń i wyróżnień

·         Immatrykulacja

·         Gaude Mater Polonia

·         Przemówienie przedstawiciela studentów

·         Wystąpienia gości

·         Wykład inauguracyjny “Wileńskie korzenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego”

·         Gaudeamus.

Odznaczono i wyróżniono wiele osób zasłużonych dla rozwoju Uczelni. Gratulujemy!

Liczne były powody do dumy i okazje do wzruszeń – lecz dla nas największą było wyróżnienie primus inter pares – gdzie wśród najlepszych znalazła się nasza Koleżanka Pielęgniarka Sandra Lange! Gratulujemy doskonałych wyników w nauce oraz najwyższych not w kwalifikacjach na drugi stopień Pielęgniarstwa.

Polecamy zdjęcia, które zawsze mówią więcej niż tysiąc słów….

Konferencje, Szkolenia