XXVI Światowy Dzień Chorego

11 LUTEGO – ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO USTANOWIONY PRZEZ PAPIEŻA JANA PAWŁA II

11.02.2018r. – KONCELEBROWANA MSZA / ARCHIDIECEZJALNY DZIEŃ CHOREGO W GDAŃSKU

 

W niedzielę 11-go lutego z okazji XXVI Światowego Dnia Chorego odbyła się msza koncelebrowana w Parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku Chełmie za wszystkich Chorych oraz Pracowników Służby Zdrowia i Wolontariuszy – których istotą działania  jest niesienie pomocy potrzebującym szczególnie w ich chorobie. Uczestnikami mszy były setki osób oraz dziesiątki zaproszonych gości-a wśród nich Przedstawiciele OIPiP w Gdańsku.

Msza wypełniona była głęboką modlitwą w intencji osób chorych oraz pracowników służby zdrowia i wolontariuszy. Namaszczenie chorych oraz wzruszający występ chóru dziecięcego  TĘCZA podniosły doniosły charakter tej uroczystości. Uwieńczeniem jej natomiast były życzenia zdrowia oraz sił i wytrwałości w walce z każdą chorobą. Osobom wybitnie zasłużonym na rzecz Pacjentów Arcybiskup Ks. Sławoj Leszek Głódź wręczył DYPLOM UZNANIA. To szczególnie ważne wyróżnienie za działanie / niesienie pomocy Drugiemu Człowiekowi. W tym roku wśród trzech Wyróżnionych znalazła się Pielęgniarka – Marzena Olszewska-Fryc. To docenienie pracy całej naszej grupy zawodowej. Niezmiernie istotny jest dla nas fakt dostrzeżenia naszego codziennego trudu, wiedzy, serca i pasji jakimi wypełniona jest profesja pielęgniarska. Szczególnie wzruszające były brawa setek zgromadzonych wiernych będące uznaniem i jednocześnie podziękowaniem dla WYRÓŻNIONYCH i grup zawodowych jakie reprezentują.

To już drugi rok w którym tak wzniośle Archidiecezja Gdańska podkreśla rolę i trud naszej Grupy Zawodowej. W tamtym roku wyróżniona była Przewodnicząca ORPiP w Gdańsku Anna Czarnecka. Modlitwa za wszystkich chorych oraz niosących Im pomoc przyświecać nam będzie przez cały kolejny rok, dodawać i wzmacniać: siły, wiarę, nadzieję i miłość…

Arcybiskup podkreślił również jak ogromną i ważną dla Społeczeństwa rolę odgrywa „Caritas”niosąc od lat wymierną pomoc POTRZEBUJĄCYM W ZDROWIU I CHOROBIE. Serdeczne podziękowania za codzienny trud złożył licznie przybyłym WOLONTARIUSZOM.

Ten dzień i ta msza były bardzo ważnym impulsem do przemyśleń o tym co jest najważniejsze:

                                                 O ZDROWIU

                                                 O DRUGIM CZŁOWIEKU

                                                 O SERDECZNOŚCI

                                                 O BEZINTERESOWNYM BYCIU DOBRYM…

Partnerzy
Ubezpieczenie OC
Prawnik odpowiada
Ośrodek Edukacyjno-Informacyjny
Biuletyn
Monitorowanie agresji
Pobierz Biuletyn Informacyjny
biuletyn