FUNDACJA ZBIERAMY RAZEM - Fundacja Pomocy Dzieciom

Szanowni Państwo, Panie Pielęgniarki i Położne, Panowie Pielęgniarze i Położni, pracownicy ochrony zdrowia oraz ich sympatycy.

 procent podatkuNa co przeznaczycie jeden procent swojego podatku w tym roku?! Oddacie fiskusowi czy przekażecie Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)?
Prosimy nie zmarnujcie tegorocznej szansy na pomoc dzieciom i dorosłym!

Naszych podopiecznych i beneficjentów do tej pory wsparliśmy ze środków 1% podatku oraz darowizn poprzez:

  • pokrycie kosztów diagnostyki, leczenia oraz rehabilitacji wykraczających poza możliwości ubezpieczenia jak i tych, które nie mieściły się w granicach ubezpieczenia, ale termin wykonania świadczenia zdrowotnego był odległy i mógł spowodować pogorszenie stanu zdrowia ;
  • finansowanie zakupów leków, sprzętu medycznego lub rehabilitacyjnego do użytku domowego w części nieobjętej refundowaniem przez instytucje ubezpieczenia społecznego lub inne instytucje zobowiązane;
  • pokrycie kosztów specjalnego odżywiania, specjalnej odzieży i wyposażenia pomieszczenia, w którym przebywa chory podopieczny;
  • zakup urządzeń medycznych ułatwiających pracę personelowi medycznemu na oddziałach szpitalnych, DPS takich jak: łóżka kąpielowe, specjalistyczne wagi, sprzęt do rehabilitacji, aparaty do magnetoterapii, wózki, sprzęt do terapii sensorycznej;
  • zakup wyposażenia w sprzęt AGD oddziałów szpitalnych oraz DPS (pralki, płyty kuchenne, kuchnie elektryczne, telewizory) (, audiowizualny (kamery, aparaty fotograficzne, drukarki, komputery), wyposażenie w meble kuchenne (zabudowy) meble wypoczynkowe (tapczany, foteliki, kanapy, krzesła) oraz szafy i szafki, zakup pościeli.
  • zakup opału i żywności dla ubogich i zagrożonych wykluczeniem społecznym.
  • Organizowanie i przeprowadzanie szkoleń, eventów przy udziale personelu medycznego w zakresie promocji i ochrony zdrowia oraz bezpieczeństwa w zakresie przeciwdziałaniu agresji.

Z danych na grudzień 2019 r wsparliśmy bezpośrednio 124 podopiecznych oraz 16 beneficjentów fundacji i 4 instytucje (oddziały szpitalne, DPS). Przekazaliśmy pomoc na 5,5 mln zł. Wszystko to było możliwe tylko dzięki wam drodzy Państwo.

Pobierz programy do rozliczeń podatku lub rozlicz online.

e-pity po prostu e-pity po prostu
Każdego roku podatnicy mają możliwość przekazywać 1% podatku należnego fiskusowi, wykazanego w ich rocznej deklaracji PIT – bezpośrednio na rzecz Fundacji Zbieramy Razem. Dla podatnika przekazanie 1% nie wiąże się z żadnym dodatkowym obciążeniem, w szczególności wskazany 1% nie jest formą darowizny, którą później można dopiero odliczyć od dochodu.


Dzięki zaznaczeniu w zeznaniu podatkowym naszej OPP - Fundacji Zbieramy Razem, na którą ma być przekazany 1% podatku, kwota ta wędruje do nas z przeznaczeniem na działalność społeczną. A zatem sami faktycznie decydujemy, czy dać 1% fiskusowi czy przeznaczyć na cel organizacji społecznej, a tym samym przekazać pieniądze na cele społecznie użyteczne.

Pamiętaj rozliczając podatek za 2019 r
wpisz KRS 0000 518 797
w odpowiednią rubrykę twojego zeznania podatkowego (PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38)

 

Więcej przeczytasz na stronie Fundacji Zbieramy Razem internetowym zbieramyrazem.org

 

Fundacja Zbieramy Razem | ul. Żołnierzy I AWP 13/107-108 |81-383 Gdynia
KRS 0000 518 797 | NIP: 9571074924 | REGON: 222154346
zbieramyrazem.org | 1procentpodatku.ngo | kontakt

Partnerzy
Indywidualna i Grupowa Praktyka
Medycyna szkolna
Polecamy informacje Fundacji AID Ratunek
Ubezpieczenie OC
System Monitorowania Kształcenia (SMK)
Oferty Pracy
Oferty Pracy
Prawnik odpowiada
Ośrodek Edukacyjno-Informacyjny
Biuletyn
Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek infrormacje
Pobierz Biuletyn Informacyjny
biuletyn