SMK

Szanowni Państwo,

W ślad za komunikatem opublikowanym w dniu 18 marca br. dot. rozpoczętego przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) procesu wdrażania nowego narzędzia logowania do systemów/rejestrów medycznych tj. Elektronicznej Platformy Logowania Ochrony Zdrowia (e-PLOZ), informujemy, iż na dzień 23 kwietnia br. zaplanowano przeniesienie na e-PLOZ procesu logowania dla Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK).

Zmiana ta została zaplanowana do przeprowadzenia w przerwie technicznej trwającej w godzinach 21.30 – 23.00, co związane jest z przerwą w dostępie do systemu.

Powyższe oznacza, że po przeprowadzeniu przedmiotowej zmiany użytkownicy Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych będą mieli możliwość logowania do ww. systemu wyłącznie za pośrednictwem platformy e-PLOZ.

Migracji do nowej platformy e-PLOZ poddane zostaną konta użytkowników SMK natomiast dotychczasowe hasło wykorzystywane przy logowaniu za pośrednictwem platformy P2SA nie zostanie zmigrowane.

W związku z tym każdy z użytkowników SMK, który po zmianie sposobu logowania na e-PLOZ będzie chciał zalogować się do systemu, będzie musiał nadać sobie nowe hasło korzystając z opcji Przypomnij mi hasło / Nie pamiętam hasła.

Od dnia przeniesienia procesu logowania ww. systemów na e-PLOZ nie możliwe będzie również logowanie do systemu z wykorzystaniem Profilu Zaufanego. Funkcjonalność ta zostanie uruchomiona w terminie późniejszym w ramach kolejnych prac rozwojowych nad e-PLOZ.

W celu ułatwienia przejścia przez proces zmian, na stronie logowania e-PLOZ: https://eploz.ezdrowie.gov.pl/ opublikowany został dokument zawierający odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz instrukcja, która krok po kroku przeprowadzi Państwa przez proces logowania.

Informujemy jednocześnie, że CSIOZ dokłada wszelkich starań, żeby proces zmiany systemu logowania przebiegł sprawnie.

Powyższa informacja wysłana została automatycznie, prosimy na nią nie odpowiadać.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z infolinią techniczną pod nr 19 457.

Pozdrawiamy Zespół

logo

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

Komunikat CSIOZ w związku ze zmianami w obsłudze platformy P2SA (SMK)

Szanowni Państwo,informujemy, że niektóre firmy technologiczne wycofały wsparcie dla dotychczas wykorzystywanych protokołów szyfrowania TLS 1.0 i TLS 1.1 na rzecz nowego protokołu TLS 1.2, powyższe może powodować utrudnienia w korzystaniu z platformy P2SA, która obecnie stanowi narzędzie służące uwierzytelnianiu dostępu do systemów i rejestrów medycznych.

Użytkownik, po aktualizacji do nowej wersji przeglądarki, przy próbie otwarcia platformy P2SA może spotkać się z komunikatem o treści: „Nie udało się nawiązać bezpiecznego połączenia”. Pojawienie się komunikatu spowodowane jest, faktem, że przeglądarki internetowe - Mozilla Firefox i Internet Explorer - w trakcie aktualizacji do nowej wersji domyślnie wyłączają obsługę protokołów TLS 1.0i TLS 1.1.

W takim przypadku użytkownik, aby móc dalej korzystać z platformy P2SA, powinien włączyć obsługę protokołów TLS 1.0 i TLS 1.1.

W celu ułatwienia użytkownikom włączenia wymaganego protokołu szyfrowania i dalszego korzystania z platformy P2SA, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia przygotowało filmy instruktażowe dostępne pod linkiem LINK.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z infolinią techniczną pod nr 19 457.

Pozdrawiamy Zespół

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

 

 

 

1. Informacje dla Pielęgniarek i Położnych - System Monitorowania Kształcenia

    A. Jak założyć konto w systemie SMK

    B. Jak zapisać się na kurs

    C. Najczęściej zadawane pytania

    D. Jak złożyć wniosek o egzamin specjalizacyjny - Elektroniczna KartaKształcenia ( EKK )

2. Informacje dla Organizatorów Kształcenia

      A. Podręcznik Użytkownika ( wnioskowanie o akredytacje do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego )

    B. Instrukcja dla Organizatorów Kształcenia

    C. Obsługa Elekronicznej Karty Kształcenia ( EKK )

3. Infolinia SMK 22/19457, smk-serwis@csioz.gov.pl

 

 

INFORMACJA

SYSTEM MONITOROWANIA KSZTAŁCENIA (SMK)

Pilne! Weryfikacja /aktualizacja

Ze względu na to, iż najczęstszą przyczyną odrzucania wniosków w Systemie SMK jest brak aktualizacji przez Państwo swoich danych osobowych przypominam  o obowiązku ich AKTUALIZACJI w Centralnym Rejestrze.

Zmiany danych osobowych nie można dokonywać telefonicznie.

Aktualizacja danych osobowych odbywać się może jedynie poprzez wypełnienie wystandaryzowanego do tego celu wniosku http://www.oipip.gda.pl/files/PrawoWykonywaniaZawodu/Zalacznik8-4.pdf  lub w formie pisemnego oświadczenia autoryzowanego podpisem własnoręcznym oświadczeniodawcy.

 

Z uwagi na lepszą organizację pracy w zakresie obsługi  Systemu Monitorowania Kształcenia  zmieniamy system obsługi interesantów według poniższego schematu:

Poniedziałek  i wtorek -  przyjmujemy  interesantów, którzy mają do potwierdzenia  wnioski papierowe.

Środa  - przyjmujemy interesantów, którzy próbowali, ale nie radzą sobie z obsługą  systemu SMK.

OSOBY MUSZĄ WCZEŚNIEJ  UMÓWIĆ SIĘ TELEFONICZNIE NA KONKRETNĄ GODZINĘ pod numerem telefonu 58 320 06 85

Czwartek i piątek-  nie przyjmujemy interesantów z SMK ponieważ w tych dniach będą musiały być obsługiwane  wszystkie wnioski złożone przez Państwa elektronicznie w SMK i podpisane profilem zaufanym. Wymagają one od nas obróbki elektronicznej.

             Jednocześnie informujemy, iż szczegółowe informacje / instrukcje dotyczące SAMODZIELNEGO założenia konta w SMKzłożenia wniosku do organizatora kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych znajdują się na stronie internetowej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku pod adresem www.oipip.gda.pl  w SMK.

 

Anna Czarnecka

Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku

Partnerzy
Indywidualna i Grupowa Praktyka
Medycyna szkolna
Polecamy informacje Fundacji AID Ratunek
Ubezpieczenie OC
System Monitorowania Kształcenia (SMK)
Oferty Pracy
Oferty Pracy
Prawnik odpowiada
Ośrodek Edukacyjno-Informacyjny
Biuletyn
Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek infrormacje
Pobierz Biuletyn Informacyjny
biuletyn